AutomobiliųSupirkimas123

+37061432222

1000 Eur kompensacija už naują automobilį

1000 eur kompensacija

Ar žinojote, kad už utilizuojamą seną automobilį galite iš valstybės gauti 1000€ dydžio kompensaciją naujos, mažataršės auto arba elektrinių: paspirtuko, motorolerio ar motociklo pirkimui? Ši 1000 Eur dydžio kompensacija yra valstybės priemonė, skatinanti žmones rinktis mažiau taršias, aplinkai draugiškesnes transporto priemones, taip skatinant auto parko atsinaujinimą bei CO2 emisijų mažinimą.

Net, jeigu kieme turite mažai naudojamą ar seną ir taršų auto (o gal ir daug taršių transporto priemonių) – susisiekite. Mes padėsime sutvarkyti utilizavimo dokumentus ir padėsime gauti didžiausią naudą už savo turtą.

Už kokius automobilius yra gaunama 1000 eurų kompensacija?

Teisės aktuose automobiliai, už kurių utilizavimą skiriama kompensacinė išmoka, vadinami taršiais. Kaip nepainioti senų ir taršių automobilių su naujesniais ir/ar mažataršiais? Viskas slypi CO2 emisijų skaičiuose. Iš tiesų utilizuoti galima bet kokį seną automobilį, su sąlyga, kad įsigysite naują, kurio į aplinką išmetamo CO2 kiekis neviršytų 130g/km. Tokią ribą yra nustačiusi valstybė ir būtent ne didesnio taršumo auto galima pirkti su kompensacija.

Dėl to galima sakyti, kad visi taršūs auto yra tie, kurių emisijų skaičius ženkliai viršija šią ribą. Sužinoti savo automobilio emisijų statistiką galite pasižiūrėję į jų registracijos liudijimą arba surasti informaciją internete, pagal: markę, modelį, pagaminimo metus ir variklio tipą.

Tačiau įstatymuose nenurodoma, kokie konkrečiai kriterijai turi būti atitikti. Automobilis privalo tik: turėti TA iki tam tikros datos bei būti M1 klasės (lengvasis automobilis su ne daugiau nei 8 sėdimomis vietomis). Daugiau reikalavimų nėra. Kompensacijai gauti įmanomas įvairių automobilių utilizavimas.

Pagrindiniai reikalavimai norint gauti 1000 eurų kompensaciją

Jeigu norite utilizuoti automobilį taip, kad gautumėte 1000€ kompensaciją, jums reikia atitikti keletą svarbiausių kriterijų.

Visų pirma – utilizuojamo auto savininku turite būti ne trumpiau, kaip 12 mėnesių. Tiek pat laiko jis turi būti registruotas LR kelių transporto priemonių registre.  Utilizavimas su kompensacija perkant išduodamas tik už M1 kategorijos automobilius.

Naikinamas (utilizuojamas) automobilis turi turėti ir techninį pasą, kuris privalo būti galiojantis iki nustatytos datos. Kadangi parama vis atnaujinama ir pratęsiama, tai ta data nuolat slenkasi. Dabar keliamas reikalavimas, kad tech. pasas turi būti galiojęs bent vieną iš APVA nurodytų datų: 2020m. kovo 13d. ar 2021m. vasario 2d..  

Galiausiai, reikia naudotų automobilių utilizavimą atlikti pagal įstatymuose numatytą tvarką. Taip utilizuoto automobilio šeimininkas gauna ENTP pažymėjimą. Šis dokumentas yra vienintelis ir svarbiausias, leidžiantis gauti 1000€ kompensaciją perkant naują mašiną. Galiausiai, pateikus ENTP, auto išregistruojamas iš LR kelių transporto priemonių registro.

Kokių metų automobilį turiu įsigyti norint gauti piniginę kompensaciją?

Teisės aktai nenumato, kad automobiliams taikomi apribojimai dėl to, kokių metų jie turi būti. Į kompensaciją pretenduojantys asmenys, kurie nori gauti kompensacinę išmoką naujai perkamam automobiliui už seno ir taršaus auto utilizavimą, gali pirkti bet kokio amžiaus automobilį, kurio į orą išmetamo CO2 kiekis turi neviršyti 130 g/km.

Tokius reikalavimus visuomet atitiks elektromobiliai, dauguma hibridinių auto ir modernūs, ne itin didelio litražo benzininiai varikliai. Verta paminėti, kad nepaisant anglies dioksido emisijų, kompensacinė išmoka neskiriama asmenims, kurie perka automobilį su dyzeliniu varikliu arba dyzeliu ir elektra varomus automobilius.

Dėl metų apribojimų nėra, tačiau turite būtinai išsirinkti ne dyzelinu varomą automobilį, su mažesne nei 130g/km CO2 emisija.

Senų ir taršių automobilių utilizavimas

Pats automobilių utilizavimas privalo būti atliktas tvarkingai, vadovaujantis APVA reikalavimais. Yra sąrašas įmonių, kurios užsiima nebenaudojamų automobilių utilizavimu ir gali tai atlikti suteikiant jums ENTP pažymą.

Tik toks utilizavimas, po kurio gaunate pažymą, yra tinkamas kompensacijai gauti. Teikiant paraišką (arba tuomet, kai tai už jus daro įgalioti asmenys), būtina pateikti ir šią pažymą.

Mes jums padėsime rasti geriausią sprendimą utilizavimui bei patarsime, kaip sutvarkyti formalumus su kompensacinės išmokos gavimu. Svarbiausia prieš utilizuojant yra rasti gerą atliekų tvarkymo įmonę, kuri pateiks pažymą ir auto utilizuos tvarkingai, pagal įstatymą. Tuomet jau tereikia tik pateikti paraišką APVA, pirkti naują automobilį (tiesa, tai galima daryti ir prieš utilizuojant seną). Na, o tuomet galima laukti, kol pinigai bus pervesti į jūsų banko sąskaitą.

 • Per kiek laiko yra gaunama kompensacija už mašiną?

  Pagal kompensacinę išmoką kuruojančios APVA (Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros) interneto puslapyje skelbiamą informaciją, išmoka pareiškėjams išmokama ne vėliau nei praėjus 60 dienų po paraiškos pateikimo. Trumpiau tariant – per du mėnesius nuo pateikimo.

 • Kaip su jumis susisiekti, norint priduoti automobilį?

  Jeigu jums aktualu utilizuoti seną, nebenaudojamą ir taršų automobilį bei norite sužinoti, ar galite gauti kompensaciją – kreipkitės į mus telefonu arba rašykite laiškus elektroniniu paštu. Patogiausia su mumis susisiekti naudojant interneto puslapyje nurodytais kontaktais!

 • Kokius automobilio duomenis turiu pateikti norint gauti kompensaciją?

  Jeigu norite gauti kompensaciją, APVA reikalauja pateikti išregistruojamo (utilizuojamo) automobilio VIN (kėbulo) numerį. Taip pat pateikite ir naujai perkamos mažataršės auto VIN numerį (perkant naują automobilį). Jeigu paraišką pateikia įgaliotasis atstovas, tuomet tokių dokumentų pateikti nereikia.


  Jeigu 1000 Eur kompensacija naudojama perkant elektrinį paspirtuką, motorolerį ar motociklą – reikia pateikti sąskaitas faktūras, įrodančias daikto pirkimą. Galite išnaudoti visą sumą pirkdami ir kelis daiktus, atitinkančius darnaus judėjimo sąvoką (pvz., du elektrinius paspirtukus bei likusia suma papildyti savo viešojo transporto bilietų kortelę).

Taip pat siūlome

Užpildykite užklausą ir parduokite automobilį!